Biuletyn Informacji Publicznej Szpital Powiatowy im. dr Henryka Jordana w Sulęcinie

Szpital Powiatowy im. dr Henryka Jordana w Sulęcinie

Oddziały i pracownie szpitalaOddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej zapewnia opiekę pacjentom powiatu sulęcińskiego, powiatów ościennych oraz osobom z całej Polski, chcącym leczyć się w naszym oddziale.

Dysponujemy 25 łóżkami w tym 2 łóżkami Intensywnego Nadzoru, w salach 1, 2 i 3 osobowych o podwyższonym standardzie wg. współczesnych europejskich norm. W naszym oddziale każda sala jest przystosowana do szybkiego wyposażenia w urządzania monitorujące, przeznaczona dla pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej szczególnie po większych zabiegach operacyjnych. Sale chorych spełniają światowe standardy dzięki czemu pacjenci mają zapewniony wysoki komfort. Opiekę nad pacjentami sprawuje wykwalifikowany i specjalistycznie przygotowany zespół lekarsko-pielęgniarski, gwarantujemy najwyższy poziom opieki medycznej.

Dzięki wysokim kwalifikacjom personelu i światowej klasy sprzętowi, mamy możliwość przeprowadzania pełnej gamy operacji, zarówno drobnych jak i wielogodzinnych skomplikowanych zabiegów. Służy temu jeden z najnowocześniejszych Bloków Operacyjnych w województwie Lubuskim. Działa tam doskonały system Zintegrowanej Sali Operacyjnej wykorzystywany do operacji laparoskopowych. Zapleczem do prowadzenia chorych po specjalistycznych operacjach jest nowoczesny Oddział Intensywnej Terapii.

Przy oddziale stworzona została Poradnia Chirurgiczna we współpracy z Poradnią Anestezjologiczną, dzięki czemu możliwe jest rzetelne przygotowane pacjentów do operacji, jak również zapewniona jest pełna opieka pooperacyjna. Postęp medyczny wymaga ustawicznego doskonalenia umiejętności, pogłębiania wiedzy, dlatego lekarze pracujący w oddziale chirurgicznym biorą udział w licznych konferencjach naukowych, warsztatach, szkoleniach w kraju i zagranicą.

Oddział obejmuje I i II piętro nowej części szpitala.


Personel oddziału

Kierownik oddziału:

 • Zygmunt Stupieńko, specjalista II* chirurgii ogólnej i onkologicznej

Z-ca kierownika oddziału:

 • Maciej Golański, specjalista II* z chirurgii ogólnej

Zespół lekarski:

Chirurdzy:

 • Andrzej Mikutel, specjalista II* z chirurgii ogólnej
 • Marek Czernia, specjalista II* z chirurgii ogólnej
 • Mariusz Pawlak, specjalista chirurgii ogólnej
 • Joanna Łapińska, lekarz

Ortopedzi:

 • Janusz Kaczmarek, specjalista II* z ortopedii


Joanna Miś - pielęgniarka oddziałowa

Teresa Staruń - z-ca pielęgniarki oddziałowej

Dorota Cieślak - sekretarka medyczna

Agnieszka Różycka - sekretarka medyczna


Kontakt z oddziałem

 • 95 755 2431 - centrala szpitala
 • 95 755 9518 - dyżurka lekarska
 • 95 755 9504 - dyżurka pielęgniarska
 • 95 755 9627 - sekretariat oddziału
 • 95 755 9508 - kierownik oddziału

Informacje dla pacjentów:

Pacjent jest zobowiązany zabrać ze sobą dokument tożsamości, dowód ubezpieczenia zdrowotnego lub opłacenia składki zdrowotnej oraz pełną dokumentację medyczną dotyczącą jego stanu zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem wyników badań związanych z jednostką chorobową przewidywaną do leczenia chirurgicznego.

Przyjęcie planowe wymaga przedstawienia skierowania od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty. Wskazane byłoby również aby pacjent zabrał ze sobą piżamę, przybory toaletowe, kubek, sztućce, kontaktowy telefon do rodziny, dowód osobisty i NIP zakładu pracy do wystawienia ew. zwolnienia lekarskiego.


Zakres wykonywanych zabiegów i usług medycznych - do pobrania poniżej

Wykaz usług oddziału

design: www.stronydlaciebie.pl